Balansavimas nuo 2 iki 24 celių … iki 100 Voltų

Ličio chemijos celių balansavimas. 

Ličio celių balansavimas vykdomas. Impulsais iš aukštesno voltažą turinčių celių į mažesnį krūvį turinčias celes. Impulsų galingumas (amperų dydis priklauso nuo voltų skirtumo) Maksimaliai  5 amperai. 

Nuo megėjiškų balansavimo plokščių skiriasi gilesniu balansavimu. Nes yra (milisekundės trukmės) iškrovos iškrovos impulsas. Paprastesni balansavimai krūvį perkelia iškrova netestuodami. tik vienodai lygindami celių potencialą. Po šio impulso įrenginys matuoja energijos kiekį. `Trūkstamą, energija papildo konkrečią celę. Procesas vykdomas cikliškai 0,001 Volto tikslumu. 

Balansavimas akumuliatorių neįkrauna. Todėl būtina sekti balansavimo pabaigą. Įjungtas ir veikiantys balansavimas proceso nenutraukia. Tikrinimas nuolatinis reikalauja energijos iš celių. Tai gali nelestinai “giliai” iškrauti balansuojamas celes. 

Ličio chemijos sudėtis LTO, Ličio jonų, Ličio polimero, Ličio geležies balansavimui nėra svarbi. Įrenginys pasirenka vidutinį įtampos skirtumą tarp celių. Ar vidurkis bus 3,9V ar 3,1V tik balansavimas cheminė sudėtis įtakos neturi.

Proceso pabaigoje baterių paketo celės būna vienodos įtampos. Balansavimas yra taikomas pakeitus kelias blogas paketo celes.

Vienoda celių įtampa, ženkliai gerina baterijų paketo įkrovos lygį. Kai paketas pilnai pasikrauna, bus ir pilnas išsikrovimas. Balansavimas celių talpos pakeisti negali. 

Balansavimas nėra efektyvus ir nebus įmanomas, esant “mirusiom” celėm. 

Balansavimas bus tik laikinas jiegu celės realiai jau praradusios talpą. Manome tai patogus ir efektyvus  būdas įsitikinti ar reikia keisti visas celes. Tai patikra arba techninė profilaktika. Jeigu po balansavimo paketo veikla tik keliems ciklams, staigus talpos “kritimas”  Visas celes būtina keisti. 

Balansavimas yra efektyvus kai:

  • Pigios kinijos gamybos celės nėra tikslios talpos. Su didesniu ciklų skaičiumi skirtingai prarandama celių talpa. Celių įtampos tampa skirtingos. 
  • Pigios baterijų apsaugos būna be vidinio balansavimo.
  • Sandartinis balansavimas, baterijų pakete vykdomas maža srove “nespėja” iki įkrovos pabaigos.
  • Nekokybiški kroviklai “žalia lemputę” uždega greičiau nepasiekdami balansavimo pabaigos.
  • Vartotojai skuba ir dažnai įkrauna nepilnai, be standartinio balansavimo.
  • Saugojimo būklėje paketas nebuvo įkraunamas.

Savarankiškai atiekant balansavima reikalinga:

  • mokėjimas naudotis matavimo prietaisais.
  • stebėti balansavimo pabaigą.
  • balansavimo jungčių montavimas prie celių.
  • paketo išrinkimas ir surinkimas. 

Klientui pateikus akumuliatorių paketą balansuoti. Paslauga yra mokama. Kaina priklauso nuo paketo išmontavimo darbo laiko ir sumontavimui sunaudotų medžiagų kiekio. Informuojama bus tik pateikus konkretų paketą.

Pagarbiai,

labas@baltbattery.lt

Meniu